Diety i odchudzanie

Spis diet

Jak wszystko inne sposób żywienia także poddaje się różnym modom. Zwłaszcza diety odchudzające, które okresowo są bardzo popularne.  Ostatnio trumfy popularności świeci dieta proteinowa – zwana tez białkową.


Dieta proteinowa
Jej twórcą  francuski lekarz Pierre Dukan, autor książki „Nie potrafię schudnąć” Podstawą diety jest ograniczenie, a w pierwszej fazie całkowita rezygnacja z posiłków węglowodanowych na rzecz żywności z wysoką zawartością białka. Węglowodany pobudzają organizm do produkcji cukru, a zatem mogą się przyczynić do nabierania dodatkowych kilogramów i wzmożonej produkcji tłuszczów. Dieta dzieli się na 4 fazy: ataku, naprzemienna, utrwalenia i stabilizacji. 4 fazy diety nie tylko pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także stabilizują prawidłową wagę i sprzyjają jej utrzymaniu. Dieta South-Beach
Dietę South Beach (nazywaną czasami dietą Plaż Południa) wymyślił amerykański kardiolog, dr Arthur Agatston. Jest to właściwie sposób odżywiania na całe życie. Polega na ograniczeniu jedzenia wysoko przetworzonych węglowodanów (np. białego pieczywa, makaronu), które są szybko trawione, co sprawia, że zaraz po posiłku znów jesteś głodna. Należy unikać także tłuszczów nasyconych. W jadłospisie powinny się za to znaleźć białka, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek, olej rzepakowy). Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczeństwo jej stosowania i dobroczynny wpływ na zdrowie.Dieta kopenhaska
Według jednych doskonały sposób na szybką utratę wagi. Według innych metoda na rozregulowanie organizmu. Dieta ta polega na stosowaniu, przez 13 dni, ustalonego z góry menu. Zastosowanie tej diety ma spowodować pobudzenie przemiany materii i uregulowanie metabolizmu.W ciągu dnia jadamy trzy posiłki - pamiętając, że obiad musimy zjeść między 12. a 14., natomiast kolację przed 18. Plan żywieniowy jest dość monotonny i składa się z chudego mięsa, jaj, warzyw i niewielkiej ilości owoców. Eliminujemy z diety produkty zbożowe, słodycze i napoje alkoholowe. Musimy pamiętać aby wypijać codziennie około 2 litrów wody lub zielonej herbaty. Możemy również pić czarną kawę z jedna kostką cukru. Wypicie jej rano, ma pobudzić organizm do działania.
Ważne jest, aby diety nie skracać, ani nie przedłużać. Stosować ją należy dokładnie przez 13 dni.


Dieta kapuściana
Dieta kapuściana zwana jest także dieta prezydencką, bo stosował ja z powodzeniem prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jadłospis w tej diecie jest nieskomplikowany, a przygotowanie potraw bardzo proste. Dieta kapuściana znana jest także jako dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska. Stosowało już ją wiele gwiazd. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść kapustę. Opiera się na specjalnie przygotowanej zupie. Przez trzy pierwsze dni można jeść jedynie kapuśniak i warzywa lub owoce, potem można sobie pozwolić na mięso bez tłuszczu lub chudą rybę oraz kaszę albo brązowy ryż. Zakazany jest tłuszcz, pieczywo, napoje gazowane, potrawy smażone, produkty mączne oraz spożywanie alkoholu i picie kolorowych napojów gazowanych oraz gazowanej wody mineralnej. Natomiast zupę z kapusty można jeść w dowolnych ilościach - zawsze wtedy, gdy pojawi się głód, niezależnie od pory dnia.

Kreator stron www - szybka strona internetowa