Diety i odchudzanie

Jak nie utyć

Podczas świąt, gdy jest tyle świetnego jedzenia na stole, zdarza nam się zjeść  za dużo Jak  uniknąć niestrawności? Nie wystarczy mniej jeść, ale również trzeba przestrzegać pewnych zasad:
- nie panierujmy kotleta schabowego w bułce tartej, połączenie węglowodanów i białka nie jest szczęśliwe. Jest wiele innych możliwości przygotowania panierki, bardzo dobrze smakuje panierowany w drobno posiekanych orzechach i jajku, a przy okazji mamy szansę na wykwintny obiad. Można też zjeść kotleta bez panierki, albo upiec schab w całości, bez dodatku tłuszczu za to z suszonymi śliwkami lub innymi owocami.
- jeśli mamy ochotę zjeść mięso, to raczej z dużą porcją warzyw, bez ziemniaków. Przyzwyczailiśmy się, że do drugiego dania jadamy ziemniaki, czasem ryż, makaron i kaszę, jest to tylko kwestia nawyków, które warto zmienić , aby posiłki były mniej „ciężkie”.  
- jeśli jednak bardzo lubimy ziemniaki, zjedzmy je z warzywami, a mięso później. Ponieważ różne potrawy, są trawione w różnych miejscach naszego układu pokarmowego i w różnym czasie, warto pamiętać o właściwym ich pogrupowaniu. Często zdarza się również, że jemy za szybko, tymczasem  potrawy należy długo żuć, a nie połykać całe kęsy w ekspresowym tempie; jedząc w ten sposób połykamy bardzo dużo powietrza, poza tym zjadamy więcej. Jedzmy zatem powoli. W ten sposób szybciej zaspokoimy głód. Po 10 minutach od rozpoczęcia posiłku mózg wyśle do żołądka sygnał o tym, ze już jesteśmy najedzeni. Dlatego jeśli zjedliśmy już swoją porcję, a w żołądku mamy jeszcze miejsce, co jest sytuacją pożądaną, nie dokładajmy jedzenia, tylko odczekajmy parę minut, aż mózg się o tym dowie.
Większość z nas wie, że w celu zapewnienia lepszego trawienia, można wypić do obiadu jeden kieliszek czerwonego wina.
Podczas uroczystych obiadów często posiłek składa się z kilku części, dlaczego  dobrym pomysłem jest zjedzenie przed posiłkiem przystawki, która zaspokoi pierwszy głód i przygotuje żołądek do wytężonej pracy.
- możemy także w inny sposób przygotować się do tego, aby nasz żołądek nie został wypełniony po brzegi, dlatego  zanim nałożymy cokolwiek na talerz, wypijmy szklankę wody gazowanej lub niegazowanej, która wypełni żołądek i zmniejszy apetyt.
- nakładajmy porcje na mały talerzyk, to znany trick, stosowany przez wiele modelek, którym dbałość o linię weszła już w krew, wtedy będzie się wydawało, że na talerzyku jest jej więcej i w ten sposób możemy oszukać nasze receptory, „jemy” także oczami.
- zdejmijmy panierkę ze smażonych ryb, niejednokrotnie ma ona więcej kalorii niż sama ryba, bo wsiąka w nią cały użyty do smażenia tłuszcz. Ryby są równie smaczne gdy upieczemy je na ruszcie albo w folii w piekarniku.
- starajmy się nie brać dokładek
- znajdźmy czas na spacer po posiłku
- jeśli już mamy problemy z tak zwaną zgagą nie stosujmy roztworu sody, ale raczej kupmy gotowe preparaty w aptece. Dobrze też działają w takiej sytuacji, migdały, kilka sztuk neutralizuje kwasy w żołądku.
- przed świętami warto się również zaopatrzyć w środki żółciopędne, które najlepiej przyjmować pół godziny przed posiłkiem.

Kreator stron www - szybka strona internetowa